Ciąża i diagnostyka prenatalna

 

Wiemy, jak ważnym okresem w życiu jest ciąża. W Gynece zajmiemy się wszystkimi kwestiami związanymi z Twoim samopoczuciem i zdrowym rozwojem płodu, by Tobie zostało już tylko skupienie się na pełnym miłości oczekiwaniu.

 

 

To Ty wybierasz, czy Twoją ciążę prowadzi lekarz czy położna (zgodnie z przepisami, które weszły w życie w 2017). Dysponujemy szerokim zakresem badań prenatalnych. Wszystko dokładnie wyjaśniamy i odpowiadamy na wszelkie pytania. Zadania prowadzenia ciąży podejmujemy się w sposób odpowiedzialny i kompleksowy, także w przypadku ciąż o podwyższonym ryzyku.

.

Potrzebujesz wtedy diagnostyki prenatalnej, praktycznych informacji oraz pewności, że robisz wszystko najlepiej, jak to możliwe. W Gynece Twoją ciążę prowadzić może zarówno lekarz, jak i położna – to Twoja decyzja. W obu przypadkach będziesz mieć zapewnione wszystkie potrzebne badania oraz profesjonalną opiekę. Co więcej, mając lekarza prowadzącego, możesz współpracować z położną i odwrotnie – wybrawszy położną, badasz się u lekarza. Interdyscyplinarność jest mocną stroną Gyneki.

Wybór lekarza rekomendujemy w przypadku ciąż zagrożonych powikłaniami lub jeśli po prostu lepiej czujesz się z taką decyzją. Położną zalecamy, jeżeli jesteś w ciąży fizjologicznej (czyli niezagrożonej), a także gdy potrzebujesz dłuższych wizyt oraz wyjątkowo czułej opieki w zakresach samopoczucia, diety i typowych ciążowych dolegliwości.

Potrzebujesz wtedy odpowiedniej diagnostyki.

JAK W GYNECE ZAJMUJEMY SIĘ CIĄŻĄ?

W Gynece ciąże prowadzi lekarz lub położna – w zależności od wskazań oraz Twoich preferencji.

Prowadzimy pełną diagnostykę, profilaktykę oraz, jeśli to konieczne, leczenie. Opieka, którą otaczamy osobę w ciąży, jest całodobowa. Rutynowo u ciężarnych wykonujemy diagnostykę USG, monitorowanie parametrów krwi, ocenę biocenozy pochwy (czyli posiewy bakteriologiczne oraz mykologiczne), wymazy w kierunku mykoplazm, ureaplazm oraz chlamydii, diagnostykę i leczenie nietolerancji glukozy, nadciśnienia oraz konfliktu czynnika Rh. Oprócz tego, w sytuacji zaistnienia konieczności, oferujemy również testy biochemiczne (test PAPP-A oraz test potrójny) oraz amniopunkcję.

W Gynece prowadzimy również ciąże o podwyższonym ryzyku u osób z cukrzycą lub nadciśnieniem, po przeszczepach, po in vitro, po cięciu cesarskim, z chorobami tarczycy, po leczeniu onkologicznym lub z ciążą wielopłodową.

Na Twoje życzenie lekarz prowadzący może uczestniczyć w rozwiązaniu ciąży – zarówno, gdy odbywa się ono siłami natury, jak i przez cięcie cesarskie.

Wykonujemy również laparoskopowe zabiegi sprawdzenia drożności jajowodów.