Badania i chirurgia piersi

 

Ginekologia to również ochrona zdrowia piersi! Przede wszystkim, oddajemy sprawę w Twoje ręce – co miesiąc przeprowadzaj samobadanie piersi. Najpierw dokładnie je obejrzyj. Następnie uważnie zbadaj każdą pierś, uciskając ją trzema palcami.

 

 

Niestety istnieje szereg chorób piersi, zarówno nienowotworowych, jak i nowotworowych (łagodnych i złośliwych). W Gynece leczymy je wszystkie, jednak przede wszystkim przeprowadzamy wnikliwe badania profilaktyczne piersi.

.

Co roku należy wykonywać profilaktyczne USG piersi. Zobacz nasz algorytm!

Należy jak najszybciej sprawdzić, czy nie masz w piersi torbieli, zmian włóknisto-szklistych lub rozrostowych przewodów, gruczolistości, gruczolakowłókniaka, brodawczaka, guza liścisatego lub nowotworu złośliwego.

Ból piersi, w ginekologii zwany mastalgią, zwykle związany jest z  normalnymi zmianami hormonalnymi w cyklu miesiączkowym, jednak warto dokładnie to sprawdzić.

JAK W GYNECE LECZYMY TEGO TYPU PROBLEMY?

Możemy pochwalić się dużym doświadczeniem w chirurgii piersi. Od wielu lat wykonujemy zarówno operacyjne oszczędzające leczenie nowotworów piersi, jak i mastektomie oraz operacje odtwórcze piersi po leczeniu onkologicznym. Zależy nam na zadowalającym Cię efekcie estetycznym – wykonujemy mastektomię z jednoczesną rekonstrukcją.