Operacje uzgadniania płci oraz tranzycje płciowe

 

Tylko Ty wiesz, kim naprawdę jesteś. W Gynece możemy pomóc Ci, jeśli Twoje psychiczne poczucie płci wskazuje co innego niż biologiczna budowa ciała. Oferujemy również operacje rekonstrukcyjne dla osób z zespołem MRKH.

 

 

Osoby transpłciowe statystycznie bardzo często odczuwają potrzebę korekty swoich genitaliów. W Gynece zajmujemy się wszystkimi etapami tranzycji. Mamy również doświadczenie w leczeniu zespołu Mayera-Rokitansky’ego-Küstera-Hausera.

.

Należy indywidualnie dobrać przebieg procesu do efektów, które chcesz osiągnąć.

Jeśli chcesz odtworzyć narządy, które się nie rozwinęły.

JAK W GYNECE LECZYMY TEGO TYPU PROBLEMY?

Osobom transpłciowym oferujemy leczenie chirurgiczne. Nasi specjaliści mają w tym zakresie wieloletnie doświadczenie. Operacja uzgodnienia płci MtF polega na chirurgicznym usunięciu męskich genitaliów i wytworzeniu pochwy, warg sromowych oraz łechtaczki. Możemy też powiększyć piersi. Z kolei zabieg FtM składa się z mastektomii (usunięcia piersi), usunięcia żeńskich genitaliów i wytworzeniu penisa oraz moszny z implantami jąder. Stosowane przez nas nowoczesne techniki zaskakują naturalnością i funkcjonalnością efektu.

Tranzycja płciowa to kompleksowy i złożony proces, który odbywa się u nas interdyscyplinarnie – przy czynnym udziale specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Przed zabiegiem wszystko dokładnie Ci wytłumaczymy, pokazując zdjęcia efektów u naszych poprzednich pacjentów i pacjentek. Dbamy o to, by odpowiednio się do Ciebie zwracać.

Osobom z zespołem MRKH oferujemy odtworzenie narządów, które się nie rozwinęły. Warto wiedzieć, że przy tej diagnozie nie zawsze potrzebne jest użycie skalpela.